Pure Fishing

Sortera efter:
Abu Garcia | Ferskvann Spinner Favoritter 3 Pack - Flue.no - Spinnersluk

Abu Garcia | Sötvatten Spinner Favoriter 3 Pack

129,00 kr
Abu Garcia | Ferskvann Spinner Favoritter 3 Pack Ferskvanns spinnere fra Abu Garcia - Favorittene Abu Garcia Reflex Spinner er en tidløs klassiker siden 1951 – kjent for sin enkle,...
ICONIC FLY JACKET | DAM - Flue.no - Fiskeutstyr

ICONIC FLY JACKET | DAM

1 299,00 kr
ICONIC FLY JACKET | DAM En allsidig og robust jakke designet spesielt for fluefiskere som trenger beskyttelse i kalde og våte forhold. Med sin kombinasjon av avansert materialteknikk og gjennomtenkt funksjonalitet,...
Scierra Flue Kombo 9' #5 | Fluefiskesett - Flue.no - Fiskestenger

Scierra Fluga Kombi 9' #5 | Flugfiskeset

1 899,00 kr
Scierra Flue Kombo 9' #5 | Fluefiskesett Komplett fluefiskesett | 4 delt | Med fluestang, fluesnelle og fiskeline  Med Scierra Fly Combo 9' fluefiskesett får du alt du trenger for...
WADERS AND DRY BAG 43L | Scierra - Flue.no - Fiskeutstyr

VADARE OCH TORRSÄCK 43L | Scierra

399,00 kr
WADERS AND DRY BAG 43L | Scierra Pakksekk 43L fra Scierra Vanntett pakksekk fra Scierra er lette, fleksible og holdbare. De er basert på et 3-fold prinsipp som sikrer 100...
Hardy Cascapedia MKV Limited Edition Fly Reel Fluesnelle

Hardy Cascapedia MKV Limited Edition Fly Reel Fluesnelle

13 999,00 kr
Cascapedia MKV Limited Edition feirer et ikon Hardy snellen bygget for moderne ytelse samtidig som den bevarer hver eneste detalj av Hardys karakteristiske stil og lyd. Håndlaget i Alnwick, England,...
Greylon Knotless Tapered Leaders Fluefortom | Greys

Greylon Knotless Tapered Leaders Fluefortom | Greys

69,00 kr
Greylon Knotless Tapered Leaders fra Greys er designet for seriøse fluefliskere som krever konsistent presisjon. Lederne er laget av høykvalitets kopolymer med nøye kalibrert taper som sikrer optimal flytransfer og...
XCD Sleeve Crimping Pliers Krympe-Tang for Fortom | Berkley

XCD Sleeve Crimping Pliers Krympe-Tang for Fortom | Berkley

359,00 kr
XCD 11 Long Reach Tang Fiskeverktøy | Berkley Lag dine egne fortommer med denne krympetangen fra Berkley. Enten du skal lage fortom eller stinger med wire, nylon eller fluorocarbon er...
Plano Guide Series 3600 Tackle Bag Fiskebag

Plano Guide Series Tackle Bag Fiskebag 3600 og 3700

1 999,00 krFrån 1 439,00 kr
Plano Guide Series Tackle Bag Fiskebag Plano Guide Series 3600 og 3700 er en robuste fiskebagger designet for seriøse fiskere. Med 169 Denier-stoff og hard rygg beholder den form og...
Berkley Gulp Alive Maggots Waxies | Berkley

Gulp Alive Maggots Waxies | Berkley

139,00 kr
Gulp kunstig maggots fra Berkley Gulp! Alive agn er det beste alternativet til levende agn som finnes. Agnet er gjennomtrengt av kraftig attraktant luktstoff som fanger mer fisk over lengre...
Beast Measure Mat målebånd 140cm | Abu Garcia

Beast Measure Mat målebånd 140cm | Abu Garcia

319,00 kr
Beast Measure Mat målebånd 140cm | Abu Garcia Målebåndet BEAST er et pålitelig verktøy for rovfiskere som krever presisjon i feltmåling. Med lengde på 140 cm dekker det de fleste...
Hardy Line Snips | Lineklipper med krokøyenål

Hardy Line Snips | Lineklipper med krokøyenål

219,00 kr
Hardy Line Snips | Lineklipper med krokøyenål Senekutter av høy kvalitet fra selveste Hardy. Laget i varmebehandlet rustfritt stål med sylskarp kant som kan slipes og krokøyenål. Ergonomisk grep som...
Hardy Scissor Pliers | Tang med saks

Hardy Scissor Pliers | Tang med saks

289,00 kr
Hardy Scissor Pliers | Tang med saks Lang saksetang i rustfritt stål fra Hardy. Designet for seriøse fluefiskere som verdsetter presisjon og holdbarhet. Perfekt for å håndtere mottaksklemmer, kutte fiskeliner...
Hardy Combo Tools | Lineklipper og Knuteverktøy

Hardy Combo Tools | Lineklipper og Knuteverktøy

289,00 kr
Hardy Combo Tools | Lineklipper og Knuteverktøy Linekutter med knuteverktøy, krokbryne og krokøyenål av høy kvalitet i varmebehandlet rustfritt stål. Designet for seriøse fluefiskere som krever pålitelige verktøy på vannet.Hardy...
DAM | Wobbler-sett Minnow Pack Inc. Box 10cm

DAM | Wobbler-sett Minnow Pack Inc. Box 10cm

135,00 kr
DAM | Wobbler-sett Minnow Pack Inc. Box 10cm Settet inneholder flere DAM wobblere i 10cm som er designet for ørret og predatorfisker. Med innebygget raslekule og bred, rullende gange lokker...
Bombarda Float Stop KASTEDUPP | Abu Garcia

Bombarda Float Stop KASTEDUPP | Abu Garcia

79,00 kr
Bombarda Float Stop KASTEDUPP | Abu Garcia Bombarda Float Stop er den ultimate kastduppløsningen for effektivt fiske med lette agn. Den ligner på en dupp, men fungerer i praksis som...
WaterWolf Water Wolf 2.0 Mount Stick Kit

Loon Dust -Torrt flugpulver med pensel

329,00 kr
WaterWolf Water Wolf 2.0 Mount Stick Kit Water Wolf 2.0 Mount Stick er en robust reservedel med stativ i rustfritt stål og tre justerbare vekter. Den lar deg kontrollere synkehastighet...
Water Wolf 2.0 Wifi 2K Underwater Camera | Undervannskamera til fiske

Loon Bio Strike bettindikator

2 529,00 kr
Water Wolf 2.0 Wifi 2K Underwater Camera | Undervannskamera til fiske Water Wolf-kameraene har skapt en revolusjon innen forståelse av fiskeatferd og hvordan fisk reagerer på agn og kunstige agn...
Hardy Firecrest Fly Rod Enhånds Fluestang

Hardy Firecrest Fly Rod Enhånds Fluestang

Från 11 199,00 kr
Hardy Firecrest Fly Rod Enhånds Fluestang Hardy Firecrest Enhånds Fluestang – utviklet og testet på de vindfulle elvene i Northern Rockies, konstruert for å takle ekstreme forhold. Værhard, robust og...

PURE FISHING är världens största leverantör av fiskeutrustning och tillbehör till fiske

Från utrustning för episka strider till sjöss till en avkopplande dag med familjen vid sjön, vår portfölj inkluderar de mest erkända och beundrade varumärkena inom fiskeutrustning, beten, spön, rullar och förvaring.

Medan människor över hela världen fortsätter att omfamna en kärlek till fiske, är Pure Fishing fortfarande engagerad i att stödja sportfiskare i alla stadier av fiskeresan med innovativa produkter som hjälper dem att fånga mer fisk och njuta av tiden på vattnet. Detta engagemang sträcker sig bortom bara våra produkter när vi fortsätter att avsätta resurser för att stödja organisationer och initiativ utveckling som är dedikerade till att skydda de förnybara resurser som är nödvändiga för säker fiske vi alla kan njuta av.

Vi respekterar traditionen med fiske och alla de personliga fördelarna som kommer av att tillbringa tid på vattnet. Våra kända varumärken är djupt förankrade i fiskehistorien över hela världen och kommer att fortsätta vara en integrerad del av framtidens fiske. Från vårt stöd av fiskeklubbar och evenemang till vår mångsidiga lista av legendariska yrkesverksamma som Hank Parker och Jordan Lee, till internetsensationerna BlacktipH och GaleForce Twins, är Pure Fishing i framkant när det gäller att stimulera utbildning och intresse för sporten vi älskar.

Hos Pure Fishing vill vi att nästa dag på vattnet ska vara den bästa dagen på vattnet.

Bygger världens bästa fiskeföretag, ett varumärke i taget. Sportfiske växer över hela världen, och Pure Fishing, Inc. har positionerat sin portfölj av varumärken för att driva denna tillväxt. En global leverantör av fiskeutrustning, beten, spön och rullar, våra varumärken är organiserade för att möta marknadens behov och omfattar alla hörn av fiskemarknaden. Med verksamhet i 19 länder och en dedikerad arbetsstyrka som är bekant med 28 språk, är Pure Fishing, Inc. ledande inom utomhus,rekreation och livsstilsprodukter.

1874 - Hardy Brothers grundades i Alnwick, England

1880 - Ernest A. Pflueger startar Enterprise Manufacturing i Akron, Ohio

1897 - The Wiliam Shakespeare Jr- Company grundas i Kalamazoo Michigan

1921 - AB Urfabrikken, senare Abu Garcia, grundas i Blekinge i Sverige

1932 - Maskinisten Otto Henze grundar PENN i Philadelphia

1936 - PENN introducerar Senator serien

1937 - Berkley Fly Co. grundades av 16-årige Bedell vid Spirit Lake

1939 - AB Urfabrikken blir till Abu och byter fokus från klockor till rullar

1949 - Johnson företaget bildas när Lloyd Johnson och Henry Warren börjar rullproduktion

1952 - Den legendariska Ambassadeurrullen skapas

1952 - Fenwick grundas av 5 affärsmän från Kent, Washington

1958 - Stren grundas formellt

1959 - Berkley introducerar Trilene

1966 - Shakespeare köper upp E.A. Pflueger

1968 - Greys grundas av tidigare Hardy-anställda

1973 - Fenwick presenterar världens första fiskespö i grafit

1976 - Shakespeare utvecklar The Ugly Stick

1978 - Abu köper Garcia och går in på den amerikanska marknaden som Abu Garcia

1988 - Berkley köper upp Fenwick och blir till Outdoor Technologies Group

1992 - JRC grundas i Hatfield Peverel, Essex

1995 - Abu Garcia slår sig samman med Outdoor Technologies Group

1999 - House of Hardy köper upp Greys

2000 - Outdoor Technologies Group blir till Pure Fishing 

2000 - Pure Fishing köper upp Mitchell, Johnson och Spider Wire

2004 - All Star köps upp av Shakespeare

2004 - Stren köps upp av Pure Fishing

2007 - JRC köps upp av Shakespeare

2007 - PENN köps upp av Shakespeare

2007 - Pure Fishing och Shakespeare fusionerar och blir världens största leverantör av fiskeutrustning

2011 - Pure Fishing köper upp Hodgman och Sebile

2013 - Pure Fishing köper upp Hardy, Greys och Chub

2019 - Pure Fishing köps upp av Sycamore Partners

2020 - Pure Fishing köper upp Van-Staal och Fin-Nor

2021 - Pure Fishing köper upp Plano

2022 - Pure Fishing köper upp Svendsen Sport, inklusive Prologic, DAM, MadCat och Water Wolf